Vienintelis toks „Ongaku Shinguru“

Lietuva – stebuklų kraštas. Aš tuo tikiu. Rimtai – aš tikiu. Tie pasakiški stebuklai nenutinka savaime – juos sukuria nuostabūs žmonės. Negaliu atsistebėti, kaip tokioje mažoje šalyje nutinka tiek daug neįtikėtinų dalykų.

Tiesa, ne taip lengva atpažinti tikruosius stebuklus, nes paprastai aplink juos ima tvenktis švininiai pavydo debesys. Dažniausiai pasitaikantys juodintojai – tie, kurie patys nesugeba sukurti ko nors išties ypatingo. Pavydas yra tarsi rupūžė, tūnanti viduje, be perstojo kvaksinti ir pučianti burbulus (atpažįstama pagal agresyvius, pagiežingus komentarus).

Šįkart aprašomoje istorijoje mane ypač sužavėjo tikro entuziazmo galia. Tokio, su kuriuo šturmuojamos aukščiausios kalnų viršūnės ir slėpiningos vandenynų gelmės. Kai einama į priekį nedirsčiojant nei į kitus, nei atgalios. Jei žmogus yra pasiekęs aukštumų vienoje srityje, nauji iššūkiai jam nė motais. Veikiausiai būtų galima rasti dar keletą paaiškinimų, kodėl tai įvyko, bet teks pasitenkinti šitais.

Pristatau Jums bendrovės Audio Note (UK) naujausius galios stiprintuvus (monoblokus) – Ongaku Shinguru. Tai yra pasaulinė premjera! Patys pirmieji aparatai atkeliavo tiesiai į Lietuvą. Patikėkit manimi – užteko akimirkos, kad suvokčiau tapęs tikro stebuklo liudytoju. Šie stiprintuvai nepakartojami, tačiau ne ką mažiau įkvepia žmogiškas entuziazmas: tik dėl jo „Ongaku Shinguru“ pateko į mūsų šalį.

Akustinė sistema „Westlake Audio TM-3VF“ ir garso stiprintuvai „Ongaku Shinguru“.

Verta paminėti ir šio įvykio priešistorę. Kertinis pasakojimo akmuo – akustinė sistema „Westlake Audio TM-3VF“, maždaug prieš metus atkeliavusi į Lietuvą (dar vienas įrodymas, kad Lietuva – stebuklų kraštas). Mažai kas yra girdėjęs, kaip šios legendinės amerikietiškos garso kolonėlės atkuria muziką, bet gausu apie jas kalbančiųjų. Tad nieko keista, jog pradžioje buvo pasikliauta „Westlake“ pardavėju, teigiančiu, esą mirtinai reikia daug vatų (galingų tranzistorinių stiprintuvų). Neslėpsiu, bandėme ir vintažinius, ir naujausių technologijų aparatus. Labiausiai nuvylė legendiniai stiprintuvai „Accuphase M-100“ (monoblokai buvo jungiami su priešstiprintuviu „Accuphase C-270“). 500 W (8 omai) galios, o atkuriamas garsas – tamsus, suvaržytas (tarytum įkalintas) ir varginantis. Atrodo, kad tai firminis „Accuphase“ braižas, išlikęs iki šių dienų.

Tuomet turbūt vieninteliai šiek tiek gyvybės „Westlake Audio TM-3VF“ garso kolonėlėms įkvėpė galios stiprintuvai „Parasound JC 1“ (kartu su priešstiprintuviu „Parasound JC 2“). Vėlgi – 2 x 400 W (8 omai) galios, o klausantis muzikos juntamas energijos trūkumas, tarytum žemadažniai garsai per prievartą stumiami lauk per garsiakalbius. Tuomet pagalvojau: jei nepadeda vatai, tai gal kaltos pačios kolonėlės? Nejau, neišlaikiusi realybės testo, supliukš dar viena legenda? Ir kodėl man tuomet šovė į galvą nueiti iki automobilio ir iš bagažinės išsitraukti savo „Audio Note I Zero“ lempinį stiprintuvą? Aš dažnokai vežiojuosi „AN I Zero“, nes jis kompaktiškas, lengvas, lempinis ir tenkinančiai skamba. Mat neretai tenka susidurti su nepažįstama akustine aplinka bei garso atkūrimo įranga, tad mėgstu po ranka turėti nors vieną gerai žinomą komponentą. Na, dar ir pernai patirta stuburo išvarža – nesinori kilnoti sunkumų.

Beje, šių „Westlake“ kolonėlių jautris – net 99 dB, tad buvo galima dar kartą įsitikinti, jog teigiantieji, kad tokio jautrio kolonėlėms reikia daug vatų, yra melagiai arba nesusipratėliai (išties pakanka kelių vatų stiprintuvo galios net dideliam kambariui įgarsinti). Tai štai, prijungiau aš prie didžiulių „Westlake Audio TM-3VF“ kolonėlių mažutį „Audio Note I Zero“ stiprintuvėlį (2 x 8 W galios, 7 kg svorio) ir… pagaliau žybtelėjo vilties šviesa, nelabai ryški, bet vis dėlto šviesa. Kontrastas buvo tos didelis, kad norėjosi šauti iki pat viršaus. Kaip vėliau paaiškėjo, tikras entuziazmas padeda pakilti iki metafizinių aukštumų. Šiuo atveju iki „Audio Note (UK) Ongaku Shinguru“ garso stiprintuvų.

Monofoniniai garso stiprintuvai (monoblokai) – „Audio Note (UK) Ongaku Shinguru“.

Jei reikėtų vienu žodžiu apibūdinti, kaip „Ongaku Shinguru“ atkuria muziką, sakyčiau, kad tai – šviesa. Su visais kitais bandytais stiprintuvais „Westlake Audio TM-3VF“ skambėjo kiek per tamsiai ir net įkyriai. Tikriausiai tai buvo pirmas kartas mano praktikoje, kai stiprintuvai radikaliai pakeitė akustinės sistemos atkuriamo garso pobūdį. Čia realiai peržengta riba, kai bandoma muziką varžyti garso parametrais: raiška, aukštaisiais, vidutiniais, žemaisiais dažniais, atkuriamųjų dažnių ir dinaminiu diapazonu ir t. t. Nuo pat pirmų akordų su „Ongaku Shinguru“ patiri neribotos laisvės pojūčius. Tai begalybė – jokių ribų, jokių abejonių, vien palaiminga šviesa. Tiesa, gerokai pagarsinus stiprintuvus, prasiveržė toks energijos protrūkis, atrodė, kad „Westlake Audio TM-3VF“ kolonėlės pakils nuo žemės. Geriau įsiklausius į atkuriamą muziką, pribloškia garsų realistiškumas: kontrabosas skamba lyg tikras kontrabosas, natūraliai liejasi violončelės garsai, ausis glosto tikroviškas ir įtaigus vokalas.

Pageidaujantiems tikslesnių šių stiprintuvų apibūdinimų teks luktelėti. Tai visiškai nauji aparatai, kuriems būtina prasigroti (iki 300–500 val.). Šįkart galėjau pasiūlyti tik pirmuosius, gal kiek perdėtus, bet tikrus emocinius įspūdžius.

Mano pirmos akimirkos su „Ongaku Shinguru“.

Keletas faktų apie „Audio Note (UK) Ongaku Shinguru“

Tipas: monofoniniai garso stiprintuvai (monoblokai)

Galia: daugiau nei pakanka (teoriškai 2 x 22 W, 8 omai)

Lempos: 2 x NOS VT-4C/211; 4 x NOS 5R4WGB; 2 x NOS VT25/10Y

Ypatybės: ypač paprasta schema su pereinamaisiais transformatoriais ir jokių kondensatorių signalo kelyje (maksimaliai išsaugomas signalo grynumas). Visur „Audio Note™“ sidabriniai laidai, maitinime – „Audio Note“ ir „Black Gate“ WKz, N ir NH elektrolitiniai kondesatoriai, „Audio Note“ 2W sidabriniai tantalo rezistoriai, visi transformatoriai su sidabrinės vielos apvijomis ir AN Perma 50 dvigubomis C tipo šerdimis.

Kaina: price is not an object

Prie „Ongaku Shinguru“ buvo prijungta:

Pradinis stiprintuvas – „Audio Note M8 Phono“

CD leistuvas (transportas) – „Audio Note CDT Three“

SAK (angl. DAC) – „Audio Note DAC 2.1x Signature“

Juostinis magnetofonas (reel to reel) – „Otari MX-55“

Vinilinių plokštelių grotuvas – „Nakamichi TX-1000“

Pirmoje „Audio Note (UK) Ongaku Shinguru“ perklausoje naudoti muzikos įrašai:

VTT2 „Vital Tech Tones, Vol. 2“

The O-Zone Percussion Group „La Bamba“

Johno Rutterio „Requiem, Five Anthem“

Yo-Yo Ma „Yo-Yo Ma Plays Ennio Morricone“

Dave Brubeck ‎„Take Five“

Abbey Lincoln „Abbey Sings Abbey“

One Comment

  • Matas_S parašė:

    Visad sakiau ir sakysiu, stiprintuvas svarbiausia geros garso sistemos dalis. Matomai mano mastysenoje tikrai yra tiesos. Kadangi is savo asmenines patirties zinau topiniu AN stiprintuvu galimybes, tai puikiai suprantu jusu susizavejima ir emocijas! man irgi buna panasiai:)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

More 47 posts in Apžvalgos category
Recommended for you
Cambridge Audio EDGE NQ

Labai geras tinklo grotuvas – Cambridge Audio EDGE NQ. Išties geras, juolab kad kokybiškų tokio...