Naujos technologijos Las Vegaso šviesoje (CES 2014)

Šiandien Las Vegase (JAV) duris atvėrė tarptautinė vartotojų elektronikos paroda CES 2014 (paroda veiks sausio 7–10 d.). Nors nepavyko ten nukakti, vis dėlto turėsiu, ką papasakoti. Juolab kad jau pradėjo tekėti informacija apie labiausiai intriguojančias naujienas. Kam intriguojančias, kam gal ir ne visai… tačiau gražių dalykų tikrai bus.

Kaip ir reikėjo tikėtis, pirmieji savo naujienas pateikė „Samsung Electronics“ atstovai.

Ką čia bepridursi… Buvo laikas, kai apie „Samsung“ rašydavau už pinigus, dabar ne nuodėmė ir dykai tai padaryti. O jei rimčiau, pagal šiuos korėjiečius drąsiai galima nuspėti vartotojų elektronikos artimiausias tendencijas. O kas ten pirmesnis, didesnis, greitesnis ir gražesnis – tegul jie tarpusavyje aiškinasi (čia apie gamintojus).

Aiškesnį vaizdą pamatysime parodai įsibėgėjus, o kol kas pristatau tai, ką turiu.

 

UHD televizorius su lenktu ekranu – „Samsung U9000“.

„Samsung“ rodo naujus UHD televizorius

Parodoje „Samsung Electronics“ pristatė seriją įvairių 2014 m. itin aukštos raiškos UHD (angl. Ultra High Definition) televizorių ir, galima sakyti, pradėjo šių technologijų erą.

UHD televizoriai vaizdą atkuria 4 kartus didesne raiška nei įprasti „Full HD“ ekranai. Dėl UHD Upscaling funkcijos, kuri įdiegta visuose „Samsung UHD“ serijos televizoriuose, žiūrovai gali mėgautis geriausia vaizdo kokybe nepriklausomai nuo pirminės įrašo raiškos. Firminė technologija „Full HD“, HD ir mažesnės raiškos vaizdą verčia į UHD skiriamosios raiškos signalą.

 

Štai taip atrodo išlenktas ekranas.

Las Vegaso parodos lankytojai pirmieji gali susipažinti su pirmuoju „Samsung“ komerciniu lenktu itin aukštos raiškos UHD („Ultra High Definition“) televizoriumi. Įgaubtas vaizdas kuria panoraminį efektą, todėl ekranas atrodo didesnis, nei yra iš tikrųjų. Dėl lenkto korpuso televizoriaus žiūrėjimo kampas yra daug platesnis, todėl skirtingose patalpos vietose sėdintys žiūrovai gali mėgautis vienodai kokybišku vaizdu televizoriaus ekrane.

2014 m. „Samsung“ išleidžia tris UHD televizorių serijas – S9, HU8500 bei U8500 ir pristato visą UHD išmaniųjų televizorių seriją, kurioje – modeliai su nuo 46 colių (117 cm) iki 110 colių (279 cm) ekrano įstrižainėmis. Vartotojai turės galimybę pasirinkti norimą UHD televizoriaus ekraną – lenktą arba plokščią.

Profesionalų klasės planšetiniai kompiuteriai

Šiemet CES parodoje „Samsung“ pristatė profesionalų klasės planšetinių kompiuterių seriją. Naujuosiuose „Galaxy NotePRO“ bei „Galaxy TabPRO“ modeliuose įrengtas didžiausias rinkoje 12,2 colių (31 cm) įstrižainės WQXGA ekranas, kurio raiška – daugiau kaip 4 mln. vaizdo elementų. Taigi, planšetiniai kompiuteriai tampa daugiafunkciais prietaisais, tinkamais ne tik pramogai, bet ir darbui.

„Galaxy NotePRO“ su 8,4 (21,3 cm) bei „Galaxy TabPRO“ su 12,2 colių (31 cm) įstrižainės WQXGA ekranais.

Tiek „Galaxy NotePRO“, tiek „Galaxy TabPRO“ turi „MultiWindow“ režimą, kuris prireikus leidžia ekraną padalyti į keturias dalis. Abu modeliai vartotojus pasieks su jau įdiegtu įvairių programų, paslaugų ir turinio rinkiniu, taip pat galimybe nemokamai parsisiųsti tam tikras programas. Visuose PRO įrenginiuose naudojama naujausia operacinė sistema „Android, 4.4 Kit Kat“, baterijos resurso pakanka daugiau nei 10 valandų. PRO seriją taip pat papildo planšetiniai kompiuteriai su 8,4 (21,3 cm) ir 10,1 colių (25,7 cm) WQXGA ekranais.

„Samsung Chef Collection“ buities technikos linija.

„Premium“ klasės namų apyvokos įranga

CES 2014 debiutavo Chef Collection (liet. „Virtuvės šefų kolekcija“) – Premium klasės buities technikos linija, įkvėpta Samsung Club des Chefs – „Samsung“ suburtų garsiausių pasaulio virtuvės šefų klubo. Grupė talentingų kulinarijos ir konditerijos ekspertų, vadovaujančių „Michelin“ žvaigždutėmis įvertintiems restoranams, pasidalino savo patirtimi su „Samsung“ inžinieriais, kuriančiais virtuvės techniką, atitinkančią aukščiausius reikalavimus.

„Samsung“ sukurtas „Food Showcase“ – vitrinos tipo šaldytuvas – tai išskirtinio dizaino įrenginys su pažangiausiomis šaldymo technologijomis ir itin efektyviai suplanuota vidine erdve. Šiame šaldytuve maistas ilgiau išsilaiko šviežias ir gaivus, o dėl ypatingų konstrukcinių sprendimų šaldytuvas yra talpesnis. Lietuvoje „Samsung Food Showcase“ bus galima įsigyti nuo balandžio mėnesio.

Naujosios „Samsung WF9000“ serijos skalbyklės ir džiovyklės – tai didžiausios (apie 10 kg) skalbinių įkrovos produktai rinkoje. Efektyvi „Eco Bubble“ technologija padeda geriau ir sparčiau skalbti didesnį skalbinių kiekį. Skalbimo laikas sutrumpėjo iki 30 minučių, o tai per savaitę leidžia sutaupyti iki 3 valandų. Be to, skalbyklėje įrengtas energiją taupantis LED apšvietimas. Dėl itin didelio efektyvumo WF9000 suteiktas „ENERGY STAR Most Efficient 2014“ ženklas. Lietuvoje „Samsung WF9000“ bus galima įsigyti pavasarį.

 

„Samsung WF9000“ serijos skalbyklė ir džiovyklė.

There are no comments yet

Why not be the first

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

More 10 posts in Be rubrikos category
Recommended for you
Paroda „AudioGourmet 2015“

  Garso technikos paroda „Audiogurmet 2015“ – ateikite, pamatykite, išgirskite. Geriau kartą pamatyti nei 100...