Magnetofonai grįžta!

Ar žinote, ką aš veikiau praeitą vasarą?

Neslėpsiu, kad 2016-ųjų vasarą, rudenį ir žiemą buvau visa galva paniręs į garso šaltinių tyrinėjimą.

Žiauriai užkniso per pastaruosius kelerius metus Lietuvoje iškreiptai eskaluojama akustinių sistemų tema ir perdėtai susireikšminę vietiniai akustikos specialistai. Kai kurie jų tiesiog užtvindė teminius forumus logorėjos upėmis. Ypač erzino į karstus panašios garso kolonėlės, kuriose buvo karštligiškai bandoma palaidoti muzikos skambesį.

Tikriausiai esate patyrę tą nuostabų atradimo džiaugsmą, kai ieškote vieno, o randate visai ką kita.

Visiškai netikėtai greta vinilinių plokštelių bei CD atkūrimo įrangos, tinklo grotuvų ir specializuotų kompiuterių muzikai atkurti atradau juostinius magnetofonus (angl. reel-to-reel tape recorder). Galbūt sakysite, kad mane aplankė praeities vaiduoklis (perdozavus vintažinės technikos). Tačiau šiais, 2017 metais, viskas gali pasirodyti kitaip.

Kadangi pernai nemažai laiko praleidau su „Tandberg TD 20A“ „TEAC X-2000M“, „OTARI MX-55“ ir „Technics RS-1500“ aparatais (bus atskira apžvalga), galiu atsakingai paskelbti, kad vokiečių bendrovė „Ballfinger“ sukonstravo visiškai naują magnetinių juostinį atkūrimo įrenginį „Ballfinger M063“.

Siekdami sukurti XXI amžiaus magnetofoną, vokiečiai užtruko net ketverius metus. Kol kas nėra išsamios informacijos apie naują gaminį. Žinoma tik tai, kad naujasis magnetofonas turi betriukšmius variklius (be kolektorių), elektroninį stabdymo mechanizmą (duomenys gaunami iš juostos įtempimo daviklių), tris papildomus variklius, skirtus mechaniniam stabdymui ir galvučių blokavimui, bei šiuolaikišką valdymo procesorių.

„Ballfinger M063“ aparate panaudota modulinė konstrukcija leis ateityje įdiegti naujų funkcijų ir palengvinti techninę priežiūrą. Magnetofono bazinė komplektacija pritaikyta 15 colių ritėmis, yra didelės raiškos skaitmeninis laikmatis. Garso signalo įėjimai ir išėjimai – balansiniai ir linijiniai. Gamintojai tikisi, kad naujasis jų kūrinys bus naudojamas ne tik namų garso sistemose, bet ir profesionaliai veiklai.

Daugelį detalių, įskaitant ir variklius, bendrovė „Ballfinger“ gamina pati, tad nenuostabu matyti M063 modelio kainą          27 tūkst. eurų.

There are no comments yet

Why not be the first

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

More 33 posts in Naujienos category
Recommended for you
Cambridge Audio EDGE NQ

Labai geras tinklo grotuvas – Cambridge Audio EDGE NQ. Išties geras, juolab kad kokybiškų tokio...