Kai sekasi, tai sekasi (N-18)

Kai sekasi kitiems ir man šiek tiek tos sėkmės nubyra – džiugu dvigubai. Sėkmė ir rizika eina koja kojon. Su ugnimi nežaisi – šampano negersi. Banalu, bet gyvenimiška. Yra įvairių rizikos būdų, vienas jų – ant kortos statyti savo lėšas, antras – kitų pinigus. Bet kuriuo atveju mano atsakomybės pojūtis būna vienodas: arba atimsiu duonos kąsnį iš savo šeimos, arba bus gėda žmogui pažiūrėti į akis (ne ką mažesnis malonumas). Per beveik 18 metų (vis dėlto pilnametystė), kai narstau namų garso sistemų subtilybes ir bandau dalytis su kitais savo įspūdžiais, įvyko įvairiausių nutikimų. Prisiminus kai kuriuos jų man iki šiol svyla akys. Kita vertus, aš nekaltas – kalta aplinka (ypač namų kino teatro sistemų). Beje, aistra muzikos atkūrimui ir tam skirtai įrangai užsikrėčiau studijuodamas, dirbdamas ir gyvendamas Nyderlanduose, klausydamas Gandharva muzikos ir vartodamas pojūčius stiprinančias priemones.

Mano patirtis byloja, jog lengviausia dangstytis už gerai žinomų, viešoje erdvėje ypač matomų prekių ženklų. Juolab kad mano tema – vartotojų elektronikos rinka, namų garso sistemų pogrupis. Visgi anksčiau ar vėliau ateina laikas, kai norisi tapti kūrėju, pačiam būti proceso dalimi, o ne tik stebėtoju. Tiesa, net nebandžiau pats kišti pirštų į ugnį – nei lydmetalio, nei lituoklio. Kitaip tariant, pamėginau kažką sukurti kitų rankomis. Ir net man sunku patikėti – pavyko! Na, kol kas galiu teigti, kad pavyko.

1977 metų gamybos akustinė sistema „Technics SB-10000“ – nepavaldi laikui.

Darbo medžiaga buvo puiki. Tai – 1977 metų gamybos akustinė sistema „Technics SB-10000“. Kai kas galvoja, kad iki šiol nėra pagamintų geresnių garso kolonėlių. Aš manau, kad tai – visų laikų geriausia akustinė sistema, sukonstruota Japonijoje. Iki šiol. Iki tol, kol kai kas neprikišo rankų.

Buvo keli šio projekto atskaitos taškai. Pirma  – perklausose „Technics SB 10000“ akivaizdžia persvara nurungė tokius grandus kaip „Tannoy Westminster“ ir „Kinoshita RM6“. Kiek vėliau atsirado galimybė įsitikinti, kad „Technics SB 10000“ kolonėlės atkuria muziką tokiu pat kokybės lygmeniu kaip ir „Westlake TM-3VF“. Ne paslaptis, kad šie „Technics“ parodė tikrąją vietą (vartotojų elektronikos rinkos šiukšlyne) apsišaukėlėms AS NIDOMS.

Antra – „Technics SB 10000“ kolonėlėms pavyko išvengti stipresnių laiko kirčių korpusuose ir garsiakalbiuose, tačiau dažnių atskyrimo filtrai (krosoveriai) gerokai nukentėjo. Visgi nereikia pamiršti, kad ir su tais pavargusiais krosoveriais pavyko nugalėti perklausų kovose.

O kas būtų, jei būtų? Labai pavojinga kišti nagus prie vintažinės garso atkūrimo technikos (kaip ir rizikinga erzinti blogerius (REB). Šįkart rizika pasiteisino su kaupu. Juolab kad šios istorinės kovos su laiku partnere tapo ne kas kitas, o bendrovė „Serva Se“. Beje, ši tema tokia smagi, jog nesinori vienu ypu atskleisti visų niuansų. Teks luktelėti, kol ryšiuosi pasidalyti intriguojančiomis detalėmis. Pasakysiu tiek, kad dažnių atskyrimo filtruose panaudoti „Audio Note“ vario folijos kondensatoriai. Dar norėčiau pridurti keletą žodžių apie UAB „Serva Se“. Ši bendrovė Lietuvoje gamina visus „Audio Note“ prekės ženklo CD grotuvus (CD player), CD leistuvus (CD transport) bei visą „Audio Note Zero“ serijos elektroniką. Gamina, t. y. ne vien surenka, bet ir sukuria bei sukonstruoja. Galima sakyti, kad šie išvardyti garso atkūrimo įrenginiai pagaminti naudojant lietuviškas rankas, galvas ir ausis. Jei kada lankysitės tokiuose žemės pakraščiuose kaip Naujoji Zelandija, Australija, Honkongas ar Vietnamas, ir užsukę į specializuotą garso technikos parduotuvę pamatysite, pvz., „Audio Note“ CD grotuvą, žinokite, kad jis sukonstruotas ir pagamintas Lietuvoje. Tai patvirtins ir užrašas aparato galinėje dalyje – „Made in Lithuania“. Tą patį galima pasakyti ir apie kitas pasaulio vietas. Šių gaminių galite rasti Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Azijos ir Afrikos valstybėse, na ir, žinoma, Europoje. Kaip sakant, vieni burną aušina, o kiti rankoves pasiraitoję dirba.

Beje, Lietuvoje turime dar keletą namų garso sistemų įrangos gamintojų, kurie diena dienon stiprėja, tampa pasaulyje vis labiau matomi ir žinomi (apie tai kada nors progai pasitaikius).

Išoriniai dažnių atskyrimo filtrai skirti garso kolonėlėms „Technics SB 10000“.

Apie tai, kaip dabar skamba „Technics SB 10000“ garso kolonėlės su naujais išoriniais dažnių atskyrimo filtrais, nežadu smarkiai plėtotis. Šįkart pasakysiu tik tiek, kad garsas tapo raiškesnis, sodresnis ir dinamiškesnis. Garso atkūrimo pokyčiams fiksuoti naudojama akustinės sistema „Westlake TM-3VF“. Apskritai manau, jog tobulinant savo namų garso sistemą pravartu turėti nors kokį atskaitos tašką (pagal ką lyginti pokyčius). Aišku, geriausia turėti dar vieną pilnavertę namų garso sistemą (arba dar dvi sistemas). Tobulumui ribų nėra, kaip ir žmogiškam smalsumui, norui varžytis ar siekiui peržengti įprastines ribas. Beje, Japonijoje šiuo metu perkamiausios angliškos „Bowers & Wilkins“ ir prancūziškos „Focal“ garso kolonėlės. Tekančios Saulės šalyje turbūt dar nežino, kaip įspūdingai gali atkurti garsą akustinė sistema, pagaminta pas juos ir patobulinta Lietuvoje.

P. S.

Buvusio žurnalo STUDIO puslapiuose skaitytojams linksminti kartkartėmis buvo įleidžiama beždžionėlė su riedučiais (riedučiai – radioelektronikos žinios; beždžionėlė – nes visiškai nesiorientavo vartotojų elektronikos rinkoje ir namų garso sistemose, tačiau dėjosi viską žinanti). Tas padarėlis nesuprato, kas vyksta, o skaitytojams buvo taip miela. Užtekdavo pamaitinti iš rankos arba paglostyti ir ši beždžionėlė toliau tęsdavo cirką. Vėliau ji persikėlė į skaitmenines džiungles (specializuotas internetines diskusijų svetaines), kur susirado būgnus mušantį draugą. Viena su riedučiais, kita būgnus muša – labai keistas duetas. Šios beždžionėlės daugiausia maitinasi kitų dėmesiu, o kai išalksta – puola kandžiotis.

Tad nenuostabu, kad socialiniuose tinkluose cirko gyvūnai nėra populiarūs. Katinėliai. Norite populiarinti internete savo veiklą, naudokite katinėlių nuotraukas. Jie tokie mieli ir nesikandžioja. Ir nesisielokite dėl tų beždžionėlių likimo: jų labai lankstus nugarkaulis, tad gali pačios save patenkinti. REB!

Beje, ar žinote, kad indai šaiposi iš vakarietiškos „Kamasutros“ adaptacijos, nes originali versija skirta dvasiai ir kūnui tobulinti bei gydyti. Į seksualinį pasitenkinimą labiau orientuota Tantra joga.

 

Rašydamas šį tekstą klausiau Nick Cave & the Bad Seeds albumą „Push the Sky Away“, grupės Circlesquare albumą „Songs About Dancing And Drugs“, o prasiblaškymui – grupės Asking Alexandria albumą „Stand Up And Scream“.

Nick Cave & the Bad Seeds albumas „Push the Sky Away“

Circlesquare albumas „Songs About Dancing And Drugs“

Asking Alexandria albumas „Stand Up And Scream“

One Comment

  • Matas parašė:

    Idmus straipsnis. Malonu, kad savo hobiu ir ziniom dalinates viesojoje erdveje! sekmes aeinanciuse darbuse! Tik kiekvienam straipsnyje saipytis is bezdzioneles su rieduciai tai nlb profesinalu:D

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

More 47 posts in Apžvalgos category
Recommended for you
Cambridge Audio EDGE NQ

Labai geras tinklo grotuvas – Cambridge Audio EDGE NQ. Išties geras, juolab kad kokybiškų tokio...