Istorija, kuri tęsiasi ir stebina

Iš visų pasakojimų, kuriuos girdėjau iš pirmų lūpų, ir nutikimų, kuriuose pats dalyvavau, labiausiai atmintin įsirėžė istorija apie parketą. Kalbu apie grindų dangą, sudėliotą iš natūralios medienos lentelių.

Kaip žinome, parketas neskamba. Visgi prieš 12 metų žurnale STUDIO aprašyta istorija apie tai, kaip vilnietis, vardu Vidas, ieškodamas naujam būstui parketo, netyčia įėjo ne pro tas duris ir pateko į garso technikos saloną, kur neplanuotai įsigijo aukštos klasės garso sistemą, nuskambėjo gan plačiai.

Tuomet šis įvykis kai kam atrodė komiškas, kai kam – ekscentriškas. Po keleto metų vėl sutikau šios istorijos herojų: klausydamas pasakojimo apie jo namų garso sistemos pokyčius, užklausiau, kodėl nepabando kito pardavėjo gaminių. Neslėpsiu, iki šiol taip ir nesupratau, ar pasakė rimtai, ar juokais: „Aš esu ištikimas vienam garso technikos pardavėjui.“

Man ši parketo istorija yra puikus pavyzdys ir priminimas, kad nepasikliaučiau pirmu įspūdžiu ir nedaryčiau skubių išvadų. Juk tiesa slypi kažkur anapus. Tuo eilinį kartą įsitikinau visai neseniai apsilankęs svečiuose pas minėtą vilnietį Vidą. Dėl nekokios ankstesnės patirties su garso kolonėlėmis TAD klausydamas CD įrašų girdėjau ne patį maloniausią garsą: mano lepias ausis dilgino aštrokas ir gan sausas skambesys. Situacija pasikeitė į geresnę pusę pradėjus leisti SACD diskus. Lyg ir viskas atsistojo į savo vietas. Tuomet pamaniau, jog ši sistema skirta didelės raiškos garso įrašams. Po poros savaičių vėl atvykau į svečius pas Vidą, bet šįkart su savo įrašais. Atsivežiau daug kur bandytus, paprastus, kaip savo penkis pirštus pažįstamus CD. O lia lia! Šįkart nebuvo net ir mažiausios dingsties kabinėtis prie atkuriamo garso. Tiesa, įvertinau sistemos savininko muzikinį skonį, sukauptą įrašų kolekciją, muzikos turinio pateikimą. Atsižvelgiau ir į tai, kad stereosistema nevisiškai atitinka mano estetiką: esu kiek chaotiškas, o ten atkuriamame garse daug tvarkos, pedantiškumo.

Garso kolonėlės TAD-CE1 ir „Nordost Valhalla2“ kabeliai.

Mane baisiai suintrigavo tai, kad naujoji vilniečio Vido namų garso sistema sudaryta iš garso kolonėlių TAD-CE1, pradinio „Ayre K-1xe“ ir galios „Ayre V-1xe“ stiprintuvų, SACD grotuvo „Esoteric K-01X“ ir jungiamųjų bei maitinimo kabelių „Nordost Valhalla2“.

Man išties džiugu, kai taip nutinka: užplūsta palaima supratus, kad vis dėlto klydau ir nereikės slėpti akių, bandant išsisukti nuo tiesaus atsakymo į klausimą: „Kaip skamba?“ Apie Vido stereosistemą, pokyčių eigą, ieškojimus ir atradimus rašysiu dar ne kartą. Juolab kad netrukus viskas bus perkelta į naujas, specialiai muzikos perklausoms skirtas patalpas. Ten vis dar ieškoma sprendimų, kaip pagerinti akustines kambario savybes, siekiant muzikos skambesio kaip gyvame koncerte.

Vido namų garso sistema

Peržvelgęs maždaug 15 metų užrašus apie tai, kaip ir kokią garso techniką įsigijo mano pažįstami ir kas vyko toliau, galiu teigti, jog tendencijos akivaizdžios. Tie, kas įrangą pirko iš specializuotų, patirties turinčių ir gerai užsirekomendavusių pardavėjų, muzika namuose mėgaujasi iki šiol. O pas tuos, kas įnirtingai gadinosi kraują dėl nuolaidų, o ne dėl turinio, ieškojo kur pigiau, o ne geriau, šiandien kramto nagus: jų garso technika kaupia dulkes, galbūt retkarčiais pasitarnauja kaip fonas. Apie tą pat kiek kitu kampu: vienas mano bičiulis vaizdžiai papasakojo, kad po to, kai jį įtikino vietoj aukštos klasės „High End“ aparatūros įsigyti gerokai pigesnę, „be marketingo makaronų“, PRO lygio įrangą, jis apskritai nustojo domėtis muzika. Prireikė nemažai laiko, kad vėl atrastų muzikines namų pramogas, tiesa, jau su tam skirta stereosistema.

Yra dar vienas svarbus veiksnys. Pirkėjas, susiruošęs įsigyti kažką išties vertingo ir brangaus, gerokai užkelia savo lūkesčius ir tinkamai neįvertina savo poreikių. Taip ir su garso technika: pirmoji rimta stereosistema po kelių mėnesių gali, pavyzdžiui, pradėti erzinti per ryškiu garsu, per triukšmingais bosiniais garsais ir t. t. Tad noras ir galimybės pakeisti ne per seniausiai įsigytą techniką labiau jūsų vartojimo poreikius atitinkančia įranga be didesnių nuostolių yra svarus argumentas renkantis pardavėją. Tą patikimą asmenį, kuris pasiūlytų jums tinkamiausią variantą bei geras aptarnavimo sąlygas. O tai jau labai rimta. Šios istorijos moralas būtų toksai: rinkitės ne tik prekę, bet ir pardavėją (pasidomėkite rekomendacijomis, atsižvelkite į jo patirtį, nenumokite ranka į siūlomas papildomas aptarnavimo sąlygas).

Tikrai dar ne sykį grįšiu prie vilniečio Vido namų garso sistemos. Tikiu, kad laukia dar ne vienas pokytis, juolab labai intriguoja specialiai muzikos perklausai įrengiama patalpa. Juk Vido istorija kaskart nustebina netikėtais viražais.

Pradinis „Ayre K-1xe“ ir galios „Ayre V-1xe“ stiprintuvas bei SACD grotuvas „Esoteric K-01X“.

Jungiamieji bei maitinimo kabeliai „Nordost Valhalla2“.

Pradinis „Ayre K-1xe“ ir galios „Ayre V-1xe“ stiprintuvas, SACD grotuvas „Esoteric K-01X“.

There are no comments yet

Why not be the first

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

More 47 posts in Apžvalgos category
Recommended for you
Cambridge Audio EDGE NQ

Labai geras tinklo grotuvas – Cambridge Audio EDGE NQ. Išties geras, juolab kad kokybiškų tokio...