„IFA 2015“– sveiki atvykę į realų pasaulį!

Ko tikrai nesuprantu šiuolaikinėse technologijose – tai virtualaus sekso. Aš vis dar tikiu, kad ne visus žmonių poreikius galima patenkinti kompiuterine įranga. Turbūt teko matyti mokslinės fantastikos filmuose (ar skaityti knygose) ateities vizijas, kai kūniškiems geiduliams tenkinti naudojamos virtualios stimuliacijos, specialūs prietaisai ar medikamentai. Manau, kol kas yra svarbesnių sričių technologiniam tobulėjimui. Pavyzdžiui, išmanioji asmeninės sveikatos priežiūra. Kaip ir kasmet, su ja ir kitomis karšiausiomis technikos naujienomis bus galima gyvai susipažinti rugsėjo pradžioje Berlyne rengiamoje parodoje „IFA 2015“.

Skraidantis robotas-dronas su vaizdo filmavimo įranga. Gamintojo nuotr.

„IFA 2015 GPC“

Vartotojų elektronikos ir buitinės technikos parodos IFA organizatoriai kasmet sukviečia pasaulio žiniasklaidos atstovus pranešti džiugių naujienų:
„IFA 2015“ renginys vyks Berlyne rugsėjo 4–9 dienomis parodų centre „Messe Berlin“;
IFA – didžiausia pasaulyje paroda, skirta vartotojų elektronikai ir buitinei technikai;
IFA – geriausia vieta pasaulyje technikos gamintojų, platintojų ir pardavėjų verslo susitikimams;
IFA – geriausia vieta Europos vartotojams gyvai pamatyti jiems skirtą naujausią elektroniką ir buitinę techniką, susipažinti su pažangiausiomis technologijomis ir ateities perspektyvomis;
IFA paroda nuolat plečiasi, atidaromos naujos ekspozicijos, nuolat ieškoma efektyvesnių būdų dalyviams ir lankytojams prikviesti.

Parodų centro „Messe Berlin“ vadovas Dr. Christian Göke pasakoja apie IFA plėtrą.

Būsimai parodai skirta konferencija „IFA 2015 GPC“ (Global Press Conference) vyko Maltoje, San Džulianse (malt. San Ġiljan; angl. Saint Julian’s). Buvo sukviesta 300 žiniasklaidos atstovų iš 55 pasaulio šalių. Be jau minėtų kasmetinių IFA naujienų, buvo pateiktos pasaulinių rinkų apžvalgos, tendencijos, artimiausios perspektyvos. Nieko neįprasta ar netikėta, įskaitant sąmyšį ir neapibrėžtumą dėl geopolitinių konfliktų (situacija Ukrainoje ir ISIS grėsmė). Kaip ir kasmet, pagrindines naujienas apie vartotojų elektroniką ir buitinę techniką sužinosime tik rugsėjo pradžioje prasidėsiančioje „IFA 2015“ parodoje.

Aš ir Maltos sargai. Pričiupo.

Kodėl verta aplankyti „IFA 2015“

Ogi todėl, kad čia galima pamatyti visas vartotojų elektronikos ir buitinės technikos naujienas po vienu stogu. Labai tikėtina, kad šiemet išvysime tikrai kažką nauja ir ypatinga. Juolab kad, mano galva, per pastaruosius penkerius metus rimtesnio technologijų proveržio garso ir vaizdo technikos rinkoje neįvyko. Didžioji dalis visų naujienų sukosi tik apie išmaniuosius telefonus ir planšetinius kompiuterius. Tiesa, atsirado 3D televizoriai, išlenktas TV ekranas (Curved TV), didesnė raiška (4K Ultra HD TV), tačiau realiai naudos tiek, kad didelės įstrižainės (50+ colių) ekranai tapo prieinami (mažesnė kaina) eiliniam vartotojui. Garso technikos laimėjimus turbūt labiausiai vainikuoja nešiojamos Bluetooth kolonėlės.

Miss IFA, lenktas televizorius ir dvi žirafos.

Kalbant apie išmaniąją techniką, gali būti, kad nuo šių metų padaugės prietaisų, skirtų asmeninei sveikatos priežiūrai. „IFA 2015 GPC“ konferencijos metu bendrovė „Philips“ akies krašteliu leido pažvelgti į įrangą nugaros ir raumenų skausmams mažinti, valdomą išmaniaisiais telefonais, ir į specialius jutiklius, leisiančius medikams stebėti paciento sveikatos būklę nuotoliniu būdu. Panašių išmaniųjų kasdienio naudojimo prietaisų turėtų sparčiai padaugėti.

„Philips“ išmanioji sveikatos priežiūros įranga valdoma išmaniuoju telefonu.

Kita intriguojanti prognozė, nuskambėjusi „IFA 2015 GPC“ konferencijoje, – išaugsiantis skraidančių robotų-dronų populiarumas tarp paprastų vartotojų (yra vilties, kad padidės pasiūla ir sumažės kainos). Va, čia jau prasideda virtualus seksas. Pavyzdžiui, naudojant tokį įrenginį su vaizdo kamera, galima iš arti stebėti kaimynų langus ir kas už jų vyksta… Nejauki perspektyva, leidžianti lengvai peržengti visas asmens privatumo ribas…
Tai tiek. Iki pasimatymo rugsėjį „IFA 2015“ parodoje.

There are no comments yet

Why not be the first

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

More 10 posts in Be rubrikos category
Recommended for you
Paroda „AudioGourmet 2015“

  Garso technikos paroda „Audiogurmet 2015“ – ateikite, pamatykite, išgirskite. Geriau kartą pamatyti nei 100...