„IFA 2013“ pasaulinė spaudos konferencija

Ateityje mobiliųjų telefonų akumuliatorius įkrausime naudodami palydovinį ryšį. Skamba neįtikėtinai? Bet grįžtelėjus keletą metų atgal, ir „Wi-Fi“ galėjo atrodyti kaip technologija, nužengusi iš fantastinio filmo.

„IFA 2013“ pasaulinė spaudos konferencija vyko viešbučių komplekse „Forte Village“, Sardinijoje

„IFA 2013“ pasaulinė spaudos konferencija vyko viešbučių komplekse „Forte Village“, Sardinijoje

Balandžio 18-21 d., Sardinijos saloje Italijoje įvyko „IFA 2013 Global Press Conference“ – konferencija, skirta vartotojų elektronikos rinkai apžvelgti bei pristatyti artėjančią „IFA 2013“ parodą (š.m. rugsėjo 6-12 d., Berlyne).

Kas toliau?

Šiame renginyje prakalbus apie tai, ko galima tikėtis artimiausioje ateityje, pakviesti rinkos ekspertai buvo ne itin išradingi. Tokie pasakymai, kad daugės išmaniųjų įrenginių, planšetiniai kompiuteriai išstums iš rinkos nešiojamuosius kompiuterius ir kitą mobiliąją elektroniką, daugės išmaniojo telefono pritaikymo būdų (pvz. jau yra sukurtos mikroprogramos ir priedai sveikatos apsaugai) – visa tai daugeliui kėlė tik žiovulį.

Sudėliotos gairės keletui metų į priekį: bus tobulinamos įrenginių vartotojo sąsajos, įskaitant valdymą balsu, rankų judesiais ir akimis; ieškoma naujų energijos šaltinių – naujų technologijų elektros maitinimo elementams, baterijos krovimo būdų naudojant kinetinę ir saulės energiją.

Galima teigti, kad tolimesnę mobiliųjų įrenginių raidą labai stabdo dabartinės elektros maitinimo elementų technologijos, kurios gerokai atsilieką nuo elektronikos progreso (kaip tik čia – puiki dirva sąmokslo teorijoms).

Prabilus vienam iš konferencijos lektorių apie galimybes išmaniuosius telefonus krauti naudojant palydovus žemės orbitoje, per auditorija nuvilnijo karštų naujienų geidulio banga. Vis dėlto – tai tik miražas, kol kas tik iliuzija. Bet… jau dabar turime įrenginius, kurie leidžia krauti bateriją nuotoliniu būdu (tiesa, nedideliu atstumu). Kas žino, ko sulauksime rytoj?

Bus daugiau televizorių valdomų balsu ir rankų judesiais

Bus daugiau televizorių valdomų balsu ir rankų judesiais

Grįžtant į realybę, artimiausioje „IFA 2013“ parodoje pamatysime gausybę naujų televizorių su UHD raiškos ekranais. Priminsiu: „Full HD“ – 1920 x 1080, o UHD (4k arba 4k2k raiška) yra 3840 x 2160 vaizdo elementų. Taip pat bus daugiau televizorių, valdomų balsu, rankų ir akių judesiais, dar didesnių ekranų ir t. t. Teko nugirsti, kad keletą labai karštų naujienų saugoma specialiai „IFA 2013“ parodai, ir iki jos pradžios nebus atskleista.

Išmanusis trintuvas

Keičiant temą, turiu Jums klausimą: kas bendro yra tarp skalbyklės, mobiliojo telefono ir televizoriaus?

Pirmiausia – visi šie įrenginiai yra vartotojų elektronika (lietuviškai nelabai skamba, o angliškai būtų consumer electronics). Antra – visi jie gali būti išmanūs!

Bus daugiau televizorių valdomų balsu ir rankų judesiais

Bus daugiau televizorių valdomų balsu ir rankų judesiais

Prisipažinsiu, kad mane tikrai sudomino bendrovės „Bosh“ pristatymas, kurio metu buvo rodomos skaidrės apie tai, kaip planšetinis kompiuteris ar išmanusis telefonas gali palengvinti namų ruošą. Pavyzdžiui,. nuskenavus drabužio etiketę, skalbyklė parenka tinkamiausią skalbimo programą. Nufotografavus šaldytuvo turinį, pagal turimus masto produktus pasiūlomi patiekalai, jų receptai ir t. t. Praktiškiausia tai, kad su buitinių

įrenginių naudojimosi instrukcija galima susipažinti planšetės ekrane, peržiūrėti ar išklausyti patarimus ir net susipažinti su įrenginio konstrukcija, perteikiama trimačiais grafiniais vaizdais. Kitą vertus, grįžtant prie skalbyklės, nejau teks išmaniai skalbti tik po vieną drabužį? Neišbandęs nesužinosi – kur skiriasi keliai tarp praktikos ir rinkodaros…

Beje, pamačiau ir išgirdau apie išmanųjį trintuvą (angl. blender), išmaniąją kavamalę bei išmanųjį skrudintuvą…

Pokalbiai su televizoriumi

Taip pat teko išklausyti keleto save labai reikšmingais laikančių gamintojų pasisakymus apie jų naują produkciją, pasikalbėti su televizoriais, kurie reaguoja net į nepadorius gestus, piešti plazminio TV ekrane (kam to reikia buitiniame įrenginyje?) bei mintyse palydėti kadaise taip mėgtus „Philips“ televizorius, kurie nukeliavo pas „TP VISION“ ir „FUNAI“…

Nuo šiol galėsite ramia širdimi vaikams leisti paišyti ant televizoriaus...

Nuo šiol galėsite ramia širdimi vaikams leisti paišyti ant televizoriaus…

Vartotojų elektronikos parodą „IFA“, kasmet rengiama Berlyno parodų centre „Messe Berlin“, jos organizatoriai vadina didžiausiu tokio pobūdžio renginiu pasaulyje. Nedrįstu ginčytis, juolab jau statomas dar vienas didžiulis ekspozicijų centras, atversiantis duris 2014 metais.

„IFA 2013“ spaudos konferenciją vainikavo Katie Melua pasirodymas

„IFA 2013“ spaudos konferenciją vainikavo Katie Melua pasirodymas

Iki susitikimo Berlyne!

There are no comments yet

Why not be the first

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

More 47 posts in Apžvalgos category
Recommended for you
Cambridge Audio EDGE NQ

Labai geras tinklo grotuvas – Cambridge Audio EDGE NQ. Išties geras, juolab kad kokybiškų tokio...