„IFA 2013“ – keturiskart daugiau vaizdų (2-oji dalis)

Patys smagiausi žaisliukai

Vis dėlto įspūdingiausi įvykiai ir smagiausi daiktai buvo pristatyti už IFA teritorijos ribų dar parodos atidarymo išvakarėse. Renginyje „Samsung Unpacked 2013 Episode 2“ įvyko išmaniojo laikrodžio „Galaxy Gear“ ir naujojo išmaniojo telefono „Galaxy Note 3“ pasaulinė premjera.

Tiesos dėlei turiu prisipažinti, kad į šį renginį aš prasmukau nekviestas. Mat nesu išskirtinai IT rinkos apžvalgininkas, neatstovauju pasauliniams žiniasklaidos gigantams ir nesu vienas iš tų prijaukintųjų, kuriuos atrenka viešųjų ryšių agentūros. Beje, iš Lietuvos į parodą dauguma važiuoja po kurio nors prekės ženklo sparneliu su tam tikrais įsipareigojimais ir t. t. Taigi, esant nepriklausomam nuo gamintojų, tenka gerokai pagudrauti norint prasprūsti į VIP renginius. Šįkart tikrai nesigailėjau, tikrai vertėjo išpakuoti „Samsung“ naujienas.

[slideshow_deploy id=’629′

„Galaxy Note 3“ derėtų vadinti mobiliojo telefono ir planšetinio kompiuterio hibridu (kiek per ilgas pavadinimas). Šio įrenginio 5,7 colio ekrane galima nuveikti gerokai daugiau nei su įprastiniu planšetiniu kompiuteriu. Daugiau ir greičiau. Šiame aparate įdiegtos naujoviškos valdymo sistemos leidžia dirbti daugiaprogramiu režimu (Multitasking), efektingai naudoti jutiklinį rašiklį ir akimirksniu atverti papildomas programas sparčiuoju meniu „Air Command“. Pavyzdžiui, naršant internete su jutikliniu rašikliu apibrėžta teksto dalis automatiškai išsaugoma archyve, vėliau viską galima peržiūrėti, atverti visą iškarpos turinį ir t. t. Arba vienu metu atverti kelias pokalbių svetaines, socialinius tinklus ir kilnoti informaciją iš vieno lango į kitą ypač lengvai bei greitai. Nelengva keliais žodžiais aprašyti „Galaxy Note 3“ aparate įdiegtus naujus valdymo įrenginius ir jų privalumus. Bet tikrai verta išbandyti! Kalbant apie technines charakteristikas galima išskirti 5,7 colio „Full HD Super AMOLED“ ekraną, 2,3 GHz keturių branduolių procesorių ir 3 GB sparčiąją atmintį (RAM).

Apie „Galaxy Gear“ kol kas galiu pasakyti, kad – išmaniai sukonstruotas, bet kol kas iš vartotojo reikalauja tam tikrų valdymo įgūdžių. Tikrai neprisvilęs pirmasis „Samsung“ blynas, tačiau tobulėti dar yra kur: net ir miklių korėjiečių pirštukai vis strigdavo norint parodyti visas „Galaxy Gear“ įmantrybes. Na, bet kol konkurentai negali pasiūlyti nieko geresnio, „Galaxy Gear“ – šiuo metu pažangiausias ir patogiausias išmanusis laikrodis.

Keletas sprendimų ypač sužavėjo. Pirmiausia tai, kad mikrofonas įtaisytas laikrodžio sagtyje. Norint kabėtis mobiliuoju ryšiu, tiesiog reikia pridėti delną prie ausies. Iš šalies atrodo kiek juokingai, tačiau labai veiksminga. Kuo puikiausiai galima susikalbėti net labai triukšmingoje aplinkoje. Kita maloni staigmena – laikrodžio dirželyje įmontuota vaizdo kamera. Žiūrint iš viršaus į laikrodžio ekraną galima patogiau fotografuoti ar filmuoti priešais esančius vaizdus. Kol kas tiek apie šiuos superžaisliukus.

Baigiant išmaniąją temą, galima dar paminėti IFA parodoje garsiai pristatytą naują „Sony“ išmanųjį telefoną „Xperia Z1“ (manau, gerokai persūdytą), LG bendrovės G2 serijos išmaniuosius telefonus ir planšetinį kompiuterį „G Pad 8.3“ (8,3 colio).

[slideshow_deploy id=’630′

Kiek įdėmiau verta žvilgtelėti į LG išmaniąsias naujienas. „G Pad 8.3“ planšetės 8,3 colio „Full HD IPS“ ekranas išties stebina rodomo vaizdo ryškumu, detalumu ir atkuriamomis spalvomis. Sakyčiau, kad šio tipo ekranu perteikiamo vaizdo ryškumas, esant intensyviam išoriniam apšvietimui, gerokai pranoksta „Super AMOLED“ technologiją. Iš pirmo žvilgsnio „G Pad 8.3“ pavadinčiau labai perspektyviu, juolab kad techninės charakteristikos yra gana pažangios: ekrano raiška WUXGA (1920 × 1200), keturių branduolių „Qualcomm Snapdragon 600“ (1,7 Ghz) procesorius, 4600 mAh baterija, 2 GB (RAM), 16 GB vidinės atminties (naudojant MicroSD galima dar padidinti iki 64 GB). Aparatas patogus laikyti rankose, lengvas, turi daugiaprogramio režimo funkcijas ir t. t (tiksliau pasakyti negaliu, nes neužteko laiko gerai apžiūrėti). Vis dėlto, manau, „LG G Pad 8.3“ populiarumą labiausiai lems kaina (šiame produktų segmente darosi vis labiau ankšta).

Šįkart tiek pirmų įspūdžių iš šiemetinės „IFA 2013“ parodos. Artimiausiu metu pateiksiu daugiau naujienų.

There are no comments yet

Why not be the first

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

More 10 posts in Be rubrikos category
Recommended for you
Paroda „AudioGourmet 2015“

  Garso technikos paroda „Audiogurmet 2015“ – ateikite, pamatykite, išgirskite. Geriau kartą pamatyti nei 100...