Finišo tiesioji su „Technical Brain“

Lietuva – nepaprastai brangi šalis. Čia, kaip ir kitose prabangiose pasaulio vietose, ne taip lengva pragyventi, išlaikyti šeimą, įsigyti nekilnojamojo turto. Juk ne kiekvienas gali sau leisti apsigyventi Šveicarijoje ar Liuksemburge. Kita vertus, Lietuva – be galo turtinga šalis: didžiuliai gėlo vandens ištekliai, grynas oras, kerinti gamta, daugybė apgyvendinti tinkamų laisvų plotų… Visa tai ir dar daugiau – tiesiog Europos viduryje, taip sakant, ranka pasiekiama. Nereikia skristi tūkstančių kilometrų, valandų valandas belstis traukiniais ir t. t.

Kalbate apie grėsmingus emigracijos mastus? Tačiau, ieškodami palankesnių gyvenimo sąlygų, iš Jungtinės Karalystės neša kailį net grynakraujai britai („Brexit“ parodė, kiek britų emigrantų gyvena ES). Nors Estijoje yra tik 1,3 mln. gyventojų, jos visai neprasti ekonominiai rodikliai (ką jau kalbėti apie Islandiją). Klausiate, kas išlaikys Lietuvos pensininkus? Na, Mozė žydus vedžiojo po dykumą 40 metų, kol išmirė vyresnioji karta ir tauta atsikratė vergų sindromo. Lietuva nepriklausoma tik 27 metus, o pasiekta išties daug. Jei netikite, pabendraukit su jaunimu iki 30 metų.

Praeitą savaitę pasidžiaugęs mūsų krašte vykstančiais stebuklais socialiniame tinkle sulaukiau pašiepiančio komentaro, esą rašau, jog kone kiekvienas lietuvis tuoj galės sau leisti važiuot žvejoti su „LaFerrari“. Taip, aš tikiu, kad ateis ta diena, kai ši mano mintis taps kūnu. Bet dar ne šiandien ir ne ryt.

Apskritai automobilių tema itin palanki žiniasklaidai. Jei būčiau aprašęs „Ferrari LaFerrari“, niekam nebūtų šovusi mintis, kad tai pižoniška. Greičiau jau tautiečiai liežuviais užbadytų, jeigu pradėčiau kelti į padanges, pavyzdžiui, „Dacia Logan“.

Tad, pratęsdamas temą, noriu jums pademonstruoti tranzistorinių garso stiprintuvų porą. Svečiuojuosi Vilniuje pas žmogų, kuris jau daugiau nei 20 metų ieško atsakymų, kas yra „High End“. Dar pridėsiu, kad pačiam teko būti jo klystkelių, paieškų ir atradimų, nusivylimų ir pakilimų liudininku. Dabar vilniečio turima namų garso sistema vadinama „finišo tiesiąja geriausios sistemos pasaulyje link“.

Finišo tiesioji geriausios sistemos pasaulyje link.

Skirtumai tarp lempinių ir tranzistorinių stiprintuvų aptarinėjami nuolatos, bet vienos tiesos, vienos reikšmingos teorijos nėra (turbūt ir nebus). Faktas tas, kad yra per daug blogai skambančių „lempinukų“ ir dar daugiau „tranzistorių“, netinkančių muzikai atkurti. Asmeniškai man – tai du skirtingo tipo laivai kelionei po muzikos vandenynus. Lempinis stiprintuvas – burinė jachta, tranzistorinis – motorinis kateris.

Siekdamas išvengti klaidingų traktuočių, šį sykį rodomą vilnietišką namų garso sistemą prilyginsiu superautomobiliui (Supercar). Pavyzdžiui, tokiam kaip „Koenigsegg Regera“ (net ne „LaFerrari“) – naujausios technologijos ir superiniai techniniai duomenys.

Dabar Jums atskleisiu, su kokia garso atkūrimo įranga bandoma pasiekti finišo tiesiąją. Pirmiausia – su monofoniniais galios stiprintuvais „Technical Brain TBP-Zero/EX“ ir SAK (angl. DAC) „MSB Tech Select DAC“. Na, kaipgi be garso kolonėlių. Šiuo atveju tai – „Focal Maestro Utopia“. Beje, ultramodernus MSB keitiklis naudojamas kartu su Lietuvoje konstruojamu ir gaminamu tinklo grotuvu „Versus Audio MP“. Esu jau rašęs apie šiuos MSB ir „Versus Audio“ gaminius. Apskritai prancūzų bendrovės „Focal“ gaminamos garso kolonėlės yra vienos perkamiausių pasaulyje (dėl pirmaujančių pozicijų nuo seno konkuruoja tik su britiškoms „Bowers and Wilkins“). Pats esu naudojęs savo stereosistemose kelis „Focal“ modelius.

O štai stiprintuvai „Technical Brain TBP-Zero/EX“ – nekasdienis svečias ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Labai įdomi ir šio gamintojo istorija. Oficiali versija: 1979 metais įkurtos įmonės specializacija buvo aukštos klasės garso technikos priežiūra, remontas ir tobulinimas. Tol, kol galiausiai bendrovės steigėjas ir vadovas Naoto Kurosawa nusprendė, jog jau pamatė ir išbandė visus pasaulyje egzistuojančius garso stiprintuvus ir kad jau laikas pačiam sukurti tokius aparatus, kuriems nebus lygių. Taip 2005-aisiais pasaulis išvydo pirmos kartos „TB-Zero“ stiprintuvus. Daugiau informacijos: http://www.technicalbrain.co.jp/

„Technical Brain TBP-Zero/EX“ bendrovės steigėjas ir vadovas Naoto Kurosawa.

Norint kiek tiksliau apibūdinti, kaip garso atkūrimą veikia vienas ar kitas namų garso sistemos komponentas, reikia jį palyginti su nors vienu gerai žinomu įrenginiu. Tad „Technical Brain TBP-Zero/EX“ buvo išbandytas lyginant su monofoniniais galios stiprintuvais „Ayre MX-R“ ir „Esoteric Grandioso M1“ (dar pridėjus asmeninę ilgametę patirtį). Galiu teigti, kad „Technical Brain TBP-Zero/EX“ – išskirtiniai garso stiprintuvai, lenkiantys paminėtus aparatus net keliai lenktyninės žiedinės trasos ratais. Beje, norint išgirsti, kaip ši namų garso sistema atkuria muziką, galite kreiptis į jos savininką. Manau, jog nesunkiai susitarsite. Reikia tik noro ir entuziazmo. Tad šįkart nedaugžodžiausiu.

Monofoniniai galios stiprintuvai „Technical Brain TBP-Zero/EX“.

P. S.

Esu didžiai dėkingas asmenims, aktyviai reklamuojantiems mano tinklaraštį (blogą, atvirą dienoraštį) specializuoto turinio internetiniuose puslapiuose ir pokalbių svetainėse. Jūsų pastangos tikrai nelieka nepastebėtos (matau pagal lankomumo statistiką ir šaltinius). Tik maža pastabėlė – kuo komentaras ilgesnis, tuo jis gali atrodyti kvailesnis. Komentaras – ne straipsnis. Viena pagrindinių straipsnio rašymo taisyklių – trumpinti, trumpinti ir dar kartą trumpinti. Kaip sakydavo mano lietuvių kalbos mokytojas: „Rašyk stovėdamas, braukyk – sėdėdamas.“ Turbūt labiausiai turinį žudo autoriaus narcisizmas (ekshibicionizmas). Aš tai žinau, nes pats nuolat su šia pagunda kovoju. Išties geri darbai turi grįžtamąjį ryšį.

Kadaise, būdamas žurnalo STUDIO vyr. redaktoriumi, leidau kai kuriems veikėjams save parodyti, į viešumą išeiti, o dabar jie atsidėkodami iš kailio neriasi populiarindami e-studio.lt. Smagu žiūrėti!

One Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

More 47 posts in Apžvalgos category
Recommended for you
Cambridge Audio EDGE NQ

Labai geras tinklo grotuvas – Cambridge Audio EDGE NQ. Išties geras, juolab kad kokybiškų tokio...