Dydis – svarbu: šiemet IFA 2014 bus dar didesnė

Didžiausia vartotojų elektronikos ir buitinės technikos paroda IFA 2014, apibūdinama kaip pasaulinis inovacijų renginys (The global innovations show) šiemet vyks rugsėjo 5–10 dienomis Berlyne (Vokietija).


Žiniasklaidai skirtoje konferencijoje „IFA 2014 GPC“ (Global press conference) buvo pranešta apie parodų centre Messe Berlin pastatytą dar vieną didžiulį pastatą (City Cube Berlin), specialiai IFA parodai praplėstas ir pertvarkytas ekspozicijas. Tris dienas Beleke (Turkija), poilsio centre REGNUM CARYA GOLF & SPA RESORT, vykusiame renginyje kalbėta apie vartotojų elektronikos ir buitinės technikos pasaulines rinkas, artimiausias prognozes bei numatomas technikos naujienas artėjančioje parodoje IFA 2014. Tarp įprastinių pranešimų ir jau tradicinių gamintojų pasirodymų šiemet konferencijoje pasigesta „Samsung“ atstovų. Nors pačioje parodoje ši korėjiečių bendrovė turėtų dalyvauti, tačiau toks netikėtumas, netgi, sakyčiau, akibrokštas, sukėlė tam tikrų gandų.
Na štai, atsidėkodamas už sulauktą dėmesį ir prabangą konferencijos IFA 2014 GPC metu, atlikau prievolę paskelbti apie būsimą IFA 2014 parodą.

O dabar apie moteris, tiksliau – apie pilvo šokėjas. Kokios jos nuostabios, kiek iš jų galima daug išmokti! Tiesa, nepamačius gyvai profesionalių turkių šokėjų, nepašokus kartu, sunku būtų tinkamai įvertinti šį meną.

 

Android ir TV piršlybos
Galop pribrendo laikas pakalbėti ir apie televizorius, juolab kad turiu ką pasakyti. Pagaliau Android operacinės sistemos ateina ir į TV įrenginius, o kartu atsiveda ne tik įvairiausias programėles (apps), bet ir kompiuterinius žaidimus. Sakysite, kas čia tokio, juk išmaniuosiuose televizoriuose yra ir žaidimų, ir įvairiausių kitų kompiuterinių pramogų.


Tačiau, žinant Android programėlių gausą ir populiarumą išmaniuosiuose telefonuose, logiška manyti, kad dalis šių pramogų gali pritapti ir didžiuosiuose ekranuose. Tuo labiau kad jau kuriamos Android programėlės specialiai televizoriams. Vėlgi, palyginus naujų kompiuterinių žaidimų kainas specialiems priedėliams (pvz., PlayStation, Xbox) su GooglePlay parduotuvės kainynu, galima nuspėti artimiausią kompiuterinių žaidimų evoliucijos raidą. Ir apskritai, laikas jau atsisakyti visų dėžučių (TV priedėlių, vaizdo leistuvų ir t. t.), papildomų valdymo pultelių. Su šiuolaikinėmis technologijomis ir sparčiu internetu paprasta visas namų pramogas pagaliau sutalpinti viename televizoriuje.

Dydis tikrai yra svarbu
Kai pagaliau visi atsikvošėjo nuo pseudo 3D euforijos, galima pakalbėti ir apie ekranus. Nėr ko slėpti, kad su naujomis TV ekranų technologijomis pastaruosius kelerius metus trypčiojama vietoje; didieji TV gamintojai numarino plazmą, su OLED ir AMOLED technologijomis vis dar buksuoja. Taigi, kol kas nieko gudresnio nesugalvota, kaip išlenkti (įgaubti) LED-LCD (arba OLED) ekraną. Mano akimis žiūrint, tokiu būdu nelabai ten gaunamas tas erdvinis efektas, greičiau jau lenktas vaizdas, o per lenkimą sumažėjo matomo vaizdo plotas.
Jei manęs paklaustumėte, kokį televizorių pirkti, atsakyčiau: kuo didesnį, nes dydis tikrai yra svarbu! Juk dabar galima žiūrėti į 117 cm (46 colių) ekraną dviejų metrų atstumu nejaučiant diskomforto, kaip ir perkant tokį TV įrenginį (neviršijant vidutinės mėnesinės algos). Didelės įstrižainės (nuo 46 colių) televizoriuose jau plačiai pradėti diegti Ultra HD raiškos (4K, 3840 x 2160 vaizdo elementų) ekranai. Taigi, didesni ekranai, detalesnis vaizdas. Dydis yra progresas!

Laikas permainoms
Išmanieji telefonai, išmanieji televizoriai, išmaniosios skalbyklės ir viryklės. Gausybė įvairiausių planšetinių kompiuterių, programėlių ir dar mažesnių dalykėlių. Visa tai tapo įprastais daiktais ir kalbėti apie tai jau atsibodo. Reikia permainų. Turiu vilties, kad šiemetinėje IFA 2014 parodoje pūstelės nauji permainų vėjai, o gal net praūš koks technologinis škvalas ir pagaliau atsiras išties naujų revoliucinių technologijų ir įrenginių. Iki pasimatymo parodoje!


Informacija apie IFA 2014
http://b2b.ifa-berlin.com/en/
www.probiznis.lt

There are no comments yet

Why not be the first

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

More 10 posts in Be rubrikos category
Recommended for you
Paroda „AudioGourmet 2015“

  Garso technikos paroda „Audiogurmet 2015“ – ateikite, pamatykite, išgirskite. Geriau kartą pamatyti nei 100...