Akustinių sistemų euforija

Geriausia pasaulyje akustinė sistema. Dar viena geriausia ir dar viena, ir dar…

Akustinė sistema, sukurta pagal pažangiausius mokslo principus, tačiau pagaminta namų sąlygomis, ir t. t.

Pastarąjį dešimtmetį buvusio sovietų bloko valstybėse prabudo šimtai auksarankių inžinierių, galinčių namų sąlygomis sumeistrauti geriausias pasaulyje garso kolonėles. Iki šiol sovietmečio papročių nepajėgiantys atsikratyti gudragalviai auksaburniai specialistai skelbia, kad visa vakarietiška garso technika sukurta remiantis ne mokslu, o –  rinkodara (taip sakant, supuvęs kapitalizmas). Ir tik jie, „tikro“ mokslo žmonės gali išgelbėti visuomenę, ypač jaunąją kartą, nuo pražūtingos rinkodaros.

Dideli garso kolonėlių korpusai, didžiuliai garsiakalbiai ir rekordinio dydžio kaina – tai ginklas, priversiantis suklusti viso pasaulio audiofilus. Valio, draugai! Už šviesų rytojų! (Turbūt tai – ilgus metus brandintas planas užkariauti Vakarų pasaulį.)

Vis dėlto šviesa tunelio gale yra. Kaip teigiamą pavyzdį norėčiau paminėti čekų bendrovę „RDacoustic“ ir jų gaminį skambiu pavadinimu „Euphoria“.

Dvijuostės akustinės kolonėlės „RDacoustic Euphoria“ turi 15 colių žemadažnį ir 8 colių plačiajuostį garsiakalbį. Dažnių atskyrimo riba – 150 Hz. Gamintojų teigimu, šios kolonėlės atskleidžia visą plačiajuosčio garsiakalbio potencialą ir parodo pagrindinius tokio tipo įrenginio privalumus: garso detalumą, įspūdingą instrumentų lokalizaciją ir tikroviškai perteikiamą scenos erdvę. Akustinės sistemos pristatyme minima, kad 150 Hz dažnių atskyrimo riba yra tinkamiausia žmogaus klausai dažnių atskyrimo filtro parinktis. Taigi „Euphoria“ kolonėlių plačiajuosčiai garsiakalbiai veikia nuo 150 Hz iki 22 kHz atkuriamųjų dažnių diapazone. Taip pat minima, kad žemadažnio garsiakalbio jautris yra 101 dB, o plačiajuosčio –  98 dB. Vartotojas gali keisti žemadažnio garsiakalbio jautrį pagal penkis parinkčių režimus.  Priekinė ir galinė garso kolonėlių korpuso dalis pagaminta iš 40 mm natūralios medienos, o šonai – iš medienos plaušų plokštės (Ultra-HDF). Garsiakalbiai kolonėlių korpuse izoliuoti vienas nuo kito.

Įprastai „Euphoria“ kolonėlėse naudojami plačiajuosčiai garsiakalbiai „Fostex FE 206EN“ (patobulinti „RDacoustic“ gamykloje). Tačiau čekų bendrovė gali pasiūlyti vartotojui pasirinkti plačiajuostį garsiakalbį pagal pageidavimą: „Voxativ“, „Lowther“, „Sonido“, „Fostex“, „Enviee“ ir kt.

Akustinių sistemų gamintojo puslapyje http://www.rdacoustic.cz/en/ pateikta informacija apie rekomenduojamus garsiakalbius ir jų kainas. Pvz., pageidaujant brangesnių garsiakalbių, papildomai reikės sumokėti tik kainos skirtumą.

Nors gaminant kolonėles naudojama natūrali mediena, patys gamintojai nėra iškritę iš medžio, tad ir kaina logiškai pateisinama – 8 790 eurai.

 

 

One Comment

  • hombre parašė:

    nuostabus straipsnis! vienas is tokiu, del kuriu estudio skaityciau, net jei tai butu mokama 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

More 33 posts in Naujienos category
Recommended for you
Cambridge Audio EDGE NQ

Labai geras tinklo grotuvas – Cambridge Audio EDGE NQ. Išties geras, juolab kad kokybiškų tokio...